ThermoWood Ahşap
Ahşap Deck ve Cephe Kaplamaları

+90 505 507 04 18
sermimar@sermimar.net

ThermoWood Lamine Ahşap Kiriş

thermowood-lamine-ahsap-kiris

ThermoWood Ahşap Lamine Ahşap Kiriş (GLULAM)

BÜYÜK MEKANLAR, BÜYÜK ETKİLER

Avrupa ve Amerika’da 100 yılı aşkın süredir yaygın olarak kullanılan Lamine Ahşap Teknolojisi şimdi ThermoWood ile sizin hizmetinizde. Lamine Ahşap Kiriş ile büyük mekanlarda büyük etkiler bırakın.

Ahşabın büyülü sıcaklığı ve şaşırtıcı taşıma gücü Lamine Ahşap kirişlerde birleşiyor ve yapılarınıza doğal ve büyük bir güzellik katıyor. Ekolojik ve ekonomik bir malzeme olmakla birlikte; sağlamlığı ve dayanıklılığı, estetik ve şık görünümü, dekoratifliği ve doğallığıyla özgün mekanlar tasarlamak istenen yapılarda tercih ediliyor.

Fırın kurusu kerestelerin özel tutkal ile üst üste lamine edilerek ahşap yapı elemanı haline getirilme işlemi olan lamine ahşap kiriş, ladin ağacından üretilmiş ve özel fırınlarda kurutulmuş en az üç kerestenin tutkallanması ve preslenmesi ile oluşur.

Lamine ahşap kiriş sistemiyle kolon, kiriş, kemer, makas bunun gibi düz ve eğrisel olmak üzere değişik formlarda malzeme üretilebilir.

Modern teknolojinin kullanımı ve endüstriyel üretim, kerestenin şimdilerde kullanıcıların ve kullanım alanlarının arttığını göstermektedir. Aynı zamanda insanların düşüncelerinde ekolojik ve doğal yapı malzemeleri asgari seçenek olarak yer edinmiştir. Lamine ahşap kereste teknolojisindeki gelişmeler göstermiştir ki; Glulam, aynı kesitteki tek parça ağaca göre daha güçlüdür, fırın kurusu olduğundan zamanla dönme, çalışma gibi sorunlar yaratmaz. Çok çeşitli boy ve kesitte üretmek mümkündür, 32m ye kadar düz, 16m ye kadar kavisli üretilebilir, imalatında çevre dostu E1 standardında melamin tutkal kullanılmaktadır.

Özgün mekân tasarımına imkân tanır. Dekoratiftir, kaplama ihtiyacı göstermez. Depreme karşı çok dayanıklı, yangına direnci yüksek, nefes alır bir malzemedir. Isı yalıtım değeri yüksektir, bakım maliyeti azdır, akustik özelliği yüksek, hafif bir malzemedir.

Geniş – açık yüzeyler, güçlü görseller, sağlamlık ve dayanıklılık, mimari ve statik talepler, estetik, şık görünüm, sağlıklı bir yaşam amaçlanıyor ise, ekolojik ve ekonomik bir yapı malzemesi talep ediliyorsa, lamine kereste o yapılarda vazgeçilmez bir ürün olarak kendisini göstermektedir.

Masif ahşaptan tamamen farklı bir teknoloji ürünü olması, dünyada bu sisteme ait özel şartnameler ve kodlar olmasını gerektirmiştir. Kereste sektöründe geleneklerle güvenilirliği ileri teknoloji çözümleriyle kombine eden ThermoWood, piyasaya teknolojik kereste ürünleri sunmayı kendine görev edinmiştir. GL 24, GL 28, GL 32, GL 36 Glulam, aynı zamanda istenilen ölçülerde duvar ve tavan elemanı olarak kullanılabilen ürünlerdir.

Tüm ürünler Alman Standardı DIN 4074, DIN 1052/1 ve Avrupa Standartları olan EN 386 ve ÖNORM 4100-2 standart kriterlerine uygun olarak üretilmektedir. FMPA (Otto Graf Enstitüsü) ve Avusturya Ahşap Araştırma Enstitü Merkezi (Holzforsschuıng-Austria) bu standart değerlerin, ürünlerimizde geçerli olduğunu açıklamıştır.